Google+ Followers

Szukaj na tym blogu

Storczyk z bibuły - instruktaż wykonania


Dzisiaj pokaże wam, jak wykonać storczyka z bibuły i krepiny. Takie kwiatki są idealne dla osób zajmujących się rękodzielnictwem, ponieważ nie zaprzątają głowy i tak już obciążonej pomysłami.

Potrzebujecie krepiny i bibuły, chociaż bibuła też się nadaje. Krepina ładniej się formuje, jako listki i płatki.


KWIATEK

Potrzebujecie:


 

Na płatki - 5 prostokątów o wymiarach 3 cm x 9 cm. Docinacie według kształtu na zdjęciu. Rozciągacie środek płatków, aby ładnie uformować i robicie zakładkę pośrodku płatka.Na olistki -3 prostokąty o wymiarach 5 cm x 3 cm. Docinacie według kształtu na zdjęciu.Na języczek - 1 prostokąt o wymiarach 8cm x 3,5 cm. Docinamy według kształtu na zdjęciu.
Zaginacie na pół i w środek wkładacie patyczek od szaszłyków lub drut do robótek i marszczycie. Ściągacie z drutu i formujemy środek kwiatka. Do środka kwiatka przywiązujecie nitką języczek.
Olistki owijacie dookoła środka i języczka. Następnie dokładacie płatki kwiatka dookoła.


Wszystko razem związujecie drucikiem i owijamy owijką z zielonej cienkiej bibuły.


PĄKI

Potrzebujecie:4 prostokąty o wymiarach 2,5 cm x 12 cm. Każdy prostokąt zawijacie w połowie, jak cukierka i składacie jedna strona na drugą. Zawiązujecie drucikiem i owijacie owijką. Łączycie pączek pod pączkiem i całość owijacie owijką. Niżej dołączacie kwiaty w ilości przynajmniej 3 i owijacie owijką z zielonej bibuły.


LISTKI

Potrzebujecie:
6 prostokątów o wymiarach 5 cm x 17 cm, 15 cm, 14 cm. Po prostu różnej długości, jak naturalne listki. Docinacie według kształtu na zdjęciu. Rozciągacie w środku listka i smarujecie klejem dół listków tak, aby dały się przykleić do łodyżki z kwiatami. Łączycie całość i wkładacie do doniczki z gąbką florystyczną, a u mnie w kamyczkach.