Google+ Followers

Szukaj na tym blogu

Jak odblokować swój talent twórczy?

Kilka wskazówek:1. Zastanów się, w czym jesteś dobry. Są ludzie, którzy potrafią zrobić wszystko, czego potrzebują, Są ludzie, którzy genialni są w jednej dziedzinie i wciąż ją doskonalą. Jakim jesteś typem artysty? Jeśli czujesz, że wypaliłeś się, poszukaj jakiegoś obszaru, który wydawał ci się dotychczas za trudny. Spróbuj czegoś całkowicie innego. Naucz się koronki klockowej, frywolitek, szycia patchworków, wikliniarstwa, tkactwa... Nowe umiejętności sprawią, że poczujesz ile znaczą te techniki rękodzieła, które do tej pory posiadałeś.

2. Nie staraj się kopiować podpatrzonych prac innych twórców. Stwórz coś swojego. Różnimy się doświadczeniami i wiedzą, umiejętnościami manualnymi i to sprawia, że nasze prace są wyjątkowe. Jeśli połączysz w głowie własną wyobraźnię z technikami, które znasz - stworzysz cuda. Ja korzystam z dobrych książek, ambitnych wydawnictw, gdzie szukam starych technik rękodzieła. 

3. Obracaj się w towarzystwie ludzi, którzy są fachowcami, fascynatami, ludźmi z pasją. Oni pomogą ci rozwijać swoje umiejętności. 

4. Dbaj o dobrą jakość swoich prac. Pamiętaj, że trud włożony w tworzenie rękodzieła często przewyższa ich wartość finansową. Ja traktuje te prace szczególnie, darowuje je osobom, które chcę w ten sposób wyróżnić.Oczywiście osoba obdarowana musi znać się na rękodziele, bo inaczej twój trud trafi na dno szafy lub do pudła na strychu.

5. Stwórz sobie miejsce do pracy! Nic nie przeszkadza bardziej niż sprzątanie codziennie twórczego bałaganu. Z artystycznego nieładu patrzą na nas różne materiały, które w końcu połączymy i powstanie z nich coś wyjątkowego.

6. Nie wyrzucaj materiałów, które wydają ci się nieprzydatne. Założę się, że jutro ci się przydadzą... Na pewno zaś będzie ci ich brakować pojutrze, jeśli je wyrzucisz.

7. Jeśli nic ci nie idzie, a  głowa jest pusta pomysłów jak bęben - odpocznij! Zamij się domem, spacerami, bieganiem, zakupami. Zamknij pracownie na kłódkę. Kiedy odpoczniesz, wrócisz z jeszcze większym zapałem do pracy.

8. Dziel się swoją wiedzą z innymi. Pamiętaj ucząc innych, uczymy się sami.