Google+ Followers

Szukaj na tym blogu

Cynamonowa kartka okolicznościowa


Dzisiaj chcę pokazać cynamonową kartkę okolicznościową. Oczywiście cynamonowa jest tylko z koloru kwiatuszków. Kartka wykonana jest z kolorowych wstążek celowo odwróconych na lewą stronę. Tak lubię, tak wyglądają elegancko. Czasami, gdy długo siedzę nad jakąś pracą, zaczynam popadać w "dokładanie do pełności". Tak stało się z tą kartką, dołożyłam do niej złotą nitkę ponieważ brakowało mi w niej "życia", ale później zdjęłam ją.


Wykonanie kartki zaczynamy od podklejenia naturalnej tkaniny bawełnianej pod szablon.


Rysujemy sobie jakiś początek, aby wiedzieć mniej więcej, od czego zacząć.


Następnie przekładamy wstążkę przez oczko w igle. Pamiętajcie, aby przyciąć wstążkę ukośnie (mniej się niszczy). Zaczynamy od lewej strony kartki, przeciągając wstążkę przez tkaninę. Po otrzymaniu odpowiedniej długości płatka, wbijamy igłę we wstążkę (w miejscu narysowanej kropki).


Końcówka wstążki z lewej strony kartki powinna zostać przyszyta nitką do lewej strony pracy.


Tak powstanie biały kwiatuszek, ale inaczej należy wykonać pozostałe kwiatki.


Docinamy około 14-18 cm wstążki, którą przycinamy ukośnie. Przeszywamy nitką i ściegiem fastrygowym w płatki, tak jak na zdjęciu powyżej.Zaciągamy nitkę fastrygi i przyszywamy do tkaniny, w miejscach mało widocznych. Należy pamiętać o podłożeniu brzegów bocznych wstążki, aby się nie popruła w trakcie zaciągania nitki.


Następnie wykonujemy listki za pomocą igły i cieniutkiej wstążeczki w kolorze jasnozielonym.
Używamy ściegu łańcuszkowego. Pamiętajcie o zaszywaniu końcówek wstążki na lewej stronie pracy!


Zostały nam tylko oczka kwiatuszków. Mnie podobał się pomysł, aby wykonać je ściegiem francuskich pętelek w kolorze brązowym.


 Gotowe!