Google+ Followers

Szukaj na tym blogu

Lilie z bibuły - bibułkarstwoLilie to piękne i dumne kwiaty, aby je wykonać potrzebujemy bibuły zielonej, białej i brązowej. Potrzebne nam będą klej, druciki do łodyżek i nici do montowania kwiatów i pręcików.
Kwiaty wykonuje się z pręcików, słupka i płatków.


Płatki kwiatka wykonujemy z białej bibuły, wycinając prostokąt o wymiarach 6 cm x 13 cm. Dłuższy bok musi być odcięty z długości bibuły. Na jeden kwiatek potrzebujemy sześć płatków, kilka pręcików i jeden słupek.


Wycinamy kształt płatków i zaginamy zakładkę pośrodku płatka, przyklejając ją.Zieloną część pręcika wykonujemy zwijając owijkę po skosie, nie musimy nawet kleić.
Odcinamy po 6 cm odcinki.Pręciki wykonujemy z zielonej i brązowej bibuły. Wycinamy prostokąt o wymiarach 9 cm x 2 cm i smarujemy klejem. Zwijamy w rulonik, rozpoczynając od krótszego boku. Przyklejamy brązowe części do zielonych.Montujemy łącznie kilka pręcików i jeden słupek.Słupek wykonujemy z zielonego prostokąta o wymiarach 4 cm x 6 cm. Zawijamy krótszy bok prostokąta na długość około 0,5 cm dwa razy i smarujemy klejem. Następnie zwijamy wzdłuż długości bibuły.


Pączki kwiatów wykonujemy z pasków bibuły o wymiarach 30 cm x 3-4 cm. Zawijamy paski po środku tak, jak cukierki. Składamy na pół i i formujemy listek wypukły na zewnątrz.Skręcamy na dole i montujemy do łodyżki za pomocą nitki.


Dokładamy krótsze i dłuższe listki na łodyżkach. Składamy w taki sposób, aby pąki były wyżej od kwiatów, a listki poniżej kwiatków. Krótsze listki wyżej, a dłuższe niżej.