Google+ Followers

Szukaj na tym blogu

Zasady dla początkujących - jak tworzyć rękodzieło.

1. Niczego nie upraszczaj! Niczego nie rób na "oko". Jeśli w poradniku napiszą, żeby sfastrygować, to fastryguj! Jeśli każą zrobić wykrój, to go zrób! Zaplanuj swoją pracę krok po kroku. 


Takie zabawki Tilda wymagają bardzo dużej precyzji podczas szycia. Nieprecyzyjność zemści się tym, że będziemy musieli kombinować i dopasowywać elementy. Szkoda czasu.


Trzeba się pomęczyć, ale efekt jest pewny!

2. Jeżeli pomimo dokładności wykonania Twoja praca nie wygląda dobrze, to czas przeanalizować krok po kroku swoje działania. Gdzieś popełniłeś błąd. Musisz poszukać i znaleźć miejsce, w którym się pomyliłeś. Wróć do tego miejsca i popraw swoją pomyłkę.


3. Zanim zaczniesz, przygotuj sobie wszystko, czego będziesz potrzebował. Postaraj się mieć wszystko pod ręką. Pamiętaj, że materiały muszą być odpowiednie, np. filc musi być odpowiedniej grubości, włóczka taka, jak w modelu, który wykonujemy. 


4. Jeśli coś nie idzie tak, jak trzeba, a nitki plączą się. Odpocznij, odłóż swoją pracę na później. Podejdź z powrotem do roboty nazajutrz, albo za kilka dni. Nic na siłę! Nie powinniście się śpieszyć, bo jedynie zniechęcicie się. Każdy z nas ma jakieś zdolności! Bez wyjątku!
Trzeba dotrzeć do swoich talentów i rozwijać je w dobrym towarzystwie ludzi, którzy są fachowcami w swojej dziedzinie. Życzę Wam, abyście takich spotkali, chociaż kilku...